click on red box to view results
 
eventchampion for 2019clubperfwind

X U20 Men 100mKarim CHANCharnwood AC11.63 +2.5

X U20 Men 400mEthan KIRBYNewton Abbot AC53.90  

X U20 Men 200mJoel MATTACKSTeam Bath AC24.88 -0.4

X U20 Men 1500mPrince REIDBlackheath & Bromley Harriers AC4:33.51  

X U20 Women 400mFaye OLSZOWKABexley AC64.31  

X U20 Women 100mFaye OLSZOWKABexley AC13.07 +1.1

X U17 Women 200mRebecca O'ROURKEHavering AC31.61 -0.3

X U15 Boys 1500mLewis SULLIVANSaint Edmund Pacers4:18.44  

X U15 Boys Pole VaultWilliam TROTTSwansea Harriers3.91  

X U15 Boys 3K WalkChristian HOPPERCambridge Harriers15:07.31  

X U15 Boys 300mBayleigh LAWTONSpenborough & Dist AC36.13  

X U15 Boys DiscusJames ROLLOInverness Harriers47.35  

X U15 Boys 80m HurdlesFreddie CLEMONSStratford Upon Avon AC10.92 +1.9

X U15 Boys 100mReece EARLEThames Valley Harriers11.09 +1.6

X U15 Boys HammerDylan MENHENNETForest of Dean AC50.04  

X U15 Boys 800mJake MINSHULLCoventry Godiva Harriers1:58.87  

X U15 Boys 3000mFrank MORGANCarmarthen & District Harriers9:14.11  

X U15 Boys 200mFreddie ARKELLHercules Wimbledon AC22.36 +2.9

X U15 Boys High JumpLuke BALLYate & District AC1.80  

X U15 Boys Triple JumpKresten CALVERTWirral AC12.76 +0.8

X U15 Boys ShotDonovan CAPESNene Valley Harriers15.46  

X U15 Boys JavelinLiam CAWLEYTeam Kennet Triathlon & AC57.16  

X U15 Boys Long JumpConnor MCNALLYGlasgow School of Sport6.44 -0.6

X U20 Men Long JumpKarim CHANCharnwood AC6.17 +0.6

X U20 Men JavelinConor OHAREChelmsford AC17.59  

X U15 Girls 100mNia WEDDERBURN-GOODISONHarrow AC11.78 +3.1

X U15 Girls 75m HurdlesElla SCOTTLeevale Athletic10.99 +2.2

X U15 Girls 1500mRuby SIMPSONHallamshire Harriers Sheffield4:44.13  

X U15 Girls Pole VaultAimie TAYLORStevenage & North Herts AC2.96  

X U15 Girls Pole VaultGemma TUTTONLewes AC3.51  

X U15 Girls ShotCleo AGYEPONGCambridge Harriers13.59  

X U15 Girls Long JumpKaty BEADLEWindsor Slough Eton & Hounslow AC5.57 +1.9

X U15 Girls 3K WalkMia DUNWELLNorthern (Isle of Man) AC16:29.68  

X U15 Girls 200mSuccess EDUANSale Harriers Manchester23.71 +2.3

X U15 Girls Triple JumpHalle FERGUSONTrafford AC11.91 -0.9

X U15 Girls High JumpHalle FERGUSONTrafford AC1.69  

X U15 Girls 800mElla GREENWAYCleethorpes AC2:09.26  

X U15 Girls DiscusLily CARLAWNorthampton AC39.06  

X U15 Girls 300mNandy KIHUYUHallamshire Harriers Sheffield39.38  

X U15 Girls HammerGrace MCDONALDMiddlesbrough AC (Mandale)49.43  

X U15 Girls JavelinHannah LEWINGTONSwindon Harriers40.98  

X U17 Women JavelinFreya HOWGATEPerth Strathtay Harriers22.68  

X U17 Men 1500m S/CJai SISPALLeamington Cycling & AC4:26.53  

X U17 Men 400m HurdlesPyers LOCKWOODEastbourne Rovers AC55.81  

X U17 Men 800mDan JOYCETynedale H & AC1:56.83  

X U17 Men Long JumpArchie YEOScunthorpe & District AC7.49 +3.8

X U17 Men Pole VaultReuben NAIRNEGiffnock North AC4.72  

X U17 Men 100mJoel PASCALL-MENZIENewham & Essex Beagles AC10.46 +1.4

X U17 Men 200mJoel PASCALL-MENZIENewham & Essex Beagles AC21.05 +1.9

X U17 Men 3000mOsian PERRINMenai Track & Field8:34.57  

X U17 Men 1500mBenjamin REYNOLDSCardiff AAC3:56.37  

X U17 Men 100m HurdlesJoseph HARDINGBasildon AC12.48 +3.1

X U17 Men 5K WalkNicholas HARTAldershot Farnham & District27:41.40  

X U17 Men JavelinThomas HOLMESMarlborough & District Junior AC66.69  

X U17 Men 400mMario DOBRESCUIlford AC48.71  

X U17 Men Triple JumpMichael ANDERSONKingston AC & Poly Harriers14.48 +0.0

X U17 Men HammerAlex BERNSTEINPreston Harriers66.01  

X U17 Men High JumpSam BRERETONNewquay & Par AC2.06  

X U17 Men ShotChris DYRMISHINorthampton AC16.97  

X U17 Men DiscusHarry DAVIESNeath Harriers50.79  

X U20 Men ShotConnor GILLIEBarton & District AC11.59  

X U17 Men DiscusFabio ZAMPARELLICornwall AC25.63  

X U17 Women High JumpZara TYASHolmfirth Harriers AC1.69  

X U17 Women 200mSophie WALTONHorwich R M I Harriers24.30 +2.5

X U17 Women 100mAleeya SIBBONSNewham & Essex Beagles AC11.90 +1.8

X U17 Women 80m HurdlesAbigail PAWLETTStockport Track & Field11.08 +2.2

X U17 Women 5K WalkAva ROSSGlaslough Harriers AC27:56.51  

X U17 Women 300mNeave MCGHEELiverpool H & AC39.84  

X U17 Women 300m HurdlesEmily MISANTONIStockport Track & Field42.68  

X U17 Women JavelinHarriette MORTLOCKBasildon AC46.11  

X U17 Women 1500m S/CGeorgia LEDINGHAMCorstorphine AAC5:02.29  

X U17 Women HammerKirsty COSTELLOKilbarchan AAC61.42  

X U17 Women 3000mAnna HEDLEYFife AC10:09.71  

X U17 Women 1500mAbigail IVESBasildon AC4:30.71  

X U17 Women Triple JumpMelissa BOOTHSale Harriers Manchester12.39 +2.7

X U17 Women 800mIsla CALVERTLivingston AC2:07.06  

X U17 Women Pole VaultSophie ASHURSTSale Harriers Manchester3.71  

X U17 Women DiscusZara OBAMAKINWAMedway & Maidstone AC39.84  

X U17 Women Long JumpAbigail PAWLETTStockport Track & Field6.09 +0.0

X U17 Women ShotAbigail BIRCHCornwall AC5.53  

X U17 Women ShotNana GYEDUBlackheath & Bromley Harriers AC15.77  

X U20 Women Long JumpEsme O'CONNELLDacorum & Tring AC4.13 +0.7

X U15 Girls DiscusAmy THOMPSONChallenge Disability Sports Club14.89  

X U20 Men 100mZien ZHOUCoventry Godiva Harriers17.02 +2.4

X U20 Men 200mZien ZHOUCoventry Godiva Harriers30.37 +1.5

X U20 Men 400mZien ZHOUCoventry Godiva Harriers58.67  

X U20 Men 1500mZien ZHOUCoventry Godiva Harriers3:48.66  

X U20 Women 100mKare ADENEGANCoventry Godiva Harriers17.84 +1.6

X U20 Women 200mKare ADENEGANCoventry Godiva Harriers33.60 +3.5